субота, 16 грудня 2017 р.

Участь в Українсько-польському форумі «Неформальна освіта в роботі з молоддю»

11-12 грудня 2017 року  координатор Ради дітей та учнівської молоді міста Бровари, керівник гуртка «Школа лідерів», Шляхтиченко Ірина Вікторівна взяла участь у першому Польсько-українському форумі «Неформальна освіта в роботі з молоддю», де представили проект «Польсько-українська молодіжна академія самоврядування». Форум проводився з метою  активізації співробітництва української та польської молоді задля розбудови дружніх взаємин між народами, подолання упереджень і стереотипів у сприйнятті спільної історії та в сучасних відносинах.
У перший день роботи Форуму були представлені досягнення молодіжної політики у Польщі та Україні. Пройшов і ярмарок проектів у рамках українсько-польських обмінів молоддю.
Також було організовано цікаві творчі майстерні «Методи неформальної освіти, що використовуються у молодіжній роботі та міжнародних обмінах молоддю».
Другого дня відбулося обговорення різних аспектів обмінів молоддю, зокрема вплив молодіжних проектів на персональний рівень та рівень громади; інклюзія у молодіжній роботі; залучення молодих людей до підготовки, реалізації та евалюації проектів.
Учасникам Форуму, серед яких координатори проектів з України і Польщі, які реалізовували проекти протягом 2016-2017 років, вдалося попрацювати у форматі World Café щодо визначення досягнень і викликів міжнародної молодіжної освіти. А також обговорити теми: синегрія між формальною та неформальною освітою, місцева молодіжна політика у Польщі і в Україні, актуальні теми для здійснення українсько-польських обмінів молоддю, налагодження партнерства та навчальні методи для обмінів молоддю.

Форум був важливою подією для подальшої співпраці між Україною та Польщею, адже вимір обмінів — це вимір спілкування, планування майбутнього. 


середа, 15 листопада 2017 р.

Збори Ради дітей та учнівської молоді міста Бровари

14 листопада 2017 року відповідно до річного плану роботи Ради дітей та учнівської молоді міста та з метою підтримки діяльності учнівського самоврядування відбувся збір лідерів у форматі «World café».
«World café» - це технологія організації обговорення в невеликих групах та в неофіційній обстановці. Лідери працювали у п’ятьох групах за таким спрямуваннями: волонтерство, патріотизм, екологія, неформальна освіта та культурні заходи. По завершенню роботи самоврядуванці презентували напрацьовані ними заходи. Працюючи в групах учасники Збору проявили креативність та творчість.
Голова Ради дітей та учнівської молоді міста, Сауляк Валерія, познайомила присутніх в залі з новими головами учнівського самоврядування навчальних закладів міста, ознайомила зі структурою Ради дітей міста та розповіла деталі проведення виборів голів комісій.
Девізом заходу уже не перший рік є слова: «Те, що ми зібрались разом, - це лише початок; те, що ми продовжуємо залишатися разом, - це вже досягнення; те, що ми разом працюємо, - це справжній успіх!».












четвер, 26 жовтня 2017 р.

Участь в конференції «Вікна можливостей»

26 жовтня 2017 року у малій залі Виконавчого комітету Броварської міської ради відбулася конференція «Вікна можливостей» за участі Ради дітей та учнівської молоді міста.

Мета заходу – ознайомлення молоді з можливостями самореалізації, розвитку, реалізації власних ініціатив, а також можливостей партнерства з управлінням молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА. 


понеділок, 23 жовтня 2017 р.

«Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2017». Підсумки

Відповідно до рішення Українсько-польської Ради Обміну Молоддю трьоє представників Ради дітей та учнівської молоді міста Бровари (Сауляк Валерія, Картавченко Дарія та Шавурський Дмитро) отримали чудову нагоду взяти участь в «Польсько-українській молодіжній академії самоврядування 2017».
Проект реалізовувався протягом 11 – 17 жовтня 2017 року в місті Полчин-Здруй, що у Свідвинському повіті.
На першій зустрічі організатори ознайомили лідерів учнівського самоврядування з історією, положеннями та основними досягненнями проекту «Польсько-українська молодіжна академія самоврядування».
Також учасники проекту мали можливість познайомитись із діяльністю ради ґміни (ґміна – це адміністративна одиниця в Польщі, яка по суті є самоврядною громадою), з роботою бурмістра (бурмістр – це голова ради ґміни).
У рамках проекту було організовано зустріч лідерів із представниками громадських організацій, котрі у свою чергу познайомили із своєю діяльністю та досягненнями.
Щодня на учасників проекту чекали надзвичайно цікаві заняття, тренінги та лекції. На заняттях лідери отримали величезну кількість знань і навичок. Тренінги проходили у ігровій, творчій та живій атмосфері.
Родзинкою проекту став українсько-польський вечір, де усі присутні знайомили один одного із культурою свого рідного краю.
Не можливо не відзначити те, що учасниками проекту на центральній площі міста майже спонтанно було організовано танцювальний флешмоб. Це підтверджує факт, що проект «Польсько-української молодіжної академії самоврядування» об’єднав справжніх лідерів.
Протягом усієї поїздки учасники академії мали достатньо часу аби поспілкуватися між собою, поділитись досвідом роботи в учнівському самоврядуванні та просто погуляти по містом.
В останній день перебування учасників проекту нагороджено сертифікатами про закінчення «Польсько-української молодіжної академії самоврядування 2017».
Дорога додому лежала через місто Щецин, де була унікальна можливість познайомитись та поспілкуватись із Генриком Колодєм, почесним консулом України у Республіці Польща.

Поляки та українці не раз демонстрували дружні відносини та бажання співпрацювати. І молодь держав не є виключенням!

«Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2017». День 7

Останній день перебування в Польщі відзначився візитом до Щецина та знайомством із Генриком Колодєм, почесним консулом України. Консул здався нам надзвичайно інтелектуальною людиною. Його патріотизму та активній громадянській позиції можна позаздрити.











Також нам провели екскурсію виставкою української культури у Консульстві. Ми не можемо не згадати смачний «Зуп Помідоровий», яким нам пригостили, оскільки з дороги ми трішки зголодніли. Ми безмежно вдячні Консулу та приємну зустріч та турботу!
Щецин місто в якому відчувається дух старої Європи. І ми раді тому, що наша тижнева програма закінчилась саме в цьому прекрасному місті!





Шавурський Дмитро

неділя, 22 жовтня 2017 р.

«Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2017». День 6

Сьогодні був день, коли я та і всі інші дуже хотіли до школи. А все тому, що ми не за партами йшли сидіти, а – на екскурсію. Наше завдання ознайомитись з структурою, роботою та завданням шкіл в Польщі.
Директор проводив нам екскурсію затишними шкільними коридорами. При школі вдало функціонує  технікум, де можна отримати знання з кулінарії,  дизайну,  архітектури,  кінорежисури. Ми були дуже здивовані тим, наскільки вона пристосована для дітей з особливими потребами. Учні мають все необхідне для ефективного, цікавого та різносторонього навчання. 
Також нам та іншим лідерам випала дивовижна нагода взяти участь у створенні анімації до фільму «Ukreina, Polska». 
Після обіду для нас були організовані уже звичні нам занняття.  Малгожата Межеєвська провела для нас семінар на тему «Громадські організації».

 День приніс чимало вражень та знань, які ми зможемо використувати в майбутньому. Для нас, лідерів це має неабияке значення!
                                                                                         Сауляк Валерія 

понеділок, 16 жовтня 2017 р.

«Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2017». День 5

П’ятий день нашого перебування в місті Полчин був неймовірний. Для нас підготували екскурсії та заходи, спрямовані на те, щоб ми зрозуміли чим займається та чи інша організація чи державна структура.

Наша делегація обрала  екскурсію до пожежної частини, котра створена волонтерами. Їх команда складається із 64 осіб. Кожен з них впевнений, що це справа його життя. Рятувальники не отримують заробітної плати, а отримують насолоду від того, чим займаються. У місті налічується 17 таких станцій. Та, яку ми відвідали, виїжджає на допомогу близько 300 разів на рік. І як нам пояснили, це дуже часто. Один виїзд задіює 24 людини, тому відправляють 4 машини (по 6 чоловік в кожній). Крім того, що їх покликання рятувати людей, вони мають і інші захоплення. Зокрема, співи. При пожежній частині створили власний співочий хор «Кантус».
Якщо ви думаєте, що ми послухали, подивилися та пішли, ви помиляєтесь. Ми мали чудову можливість спробувати себе в ролі рятівників. Спочатку нам розповіли і на прикладі показали як надавати першу домедичну допомогу. 











Згодом усім дозволили одягти форму. Ми відчували себе так ніби дійсно відправляємося на допомогу.



Картавченко Дарія

«Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2017». День 4

    Після смачного сніданку ми пішли на заняття, де обговорювали тему «Волонтерство».  Пані  Малгожата Межеєвська в ігровій формі дала нам зрозуміти головну ціль та ідеї волонтерства.
Далі, в силу власних захоплень, ми поділились на дві групи. Перша – пішла грати у футбол, а друга – влаштувала собі екскурсійну прогулянку містом.


Ще на початку цього захопливого тижня нам повідомили, що в суботу польсько-український вечір, який буде спрямований на знайомство з містами в яких проживають учасники проекту. 
Вечір був надзвичайно цікавим. Усі делегації представили свої міста, хотілося б додати, що українські міста мають багато  спільних рис з польськими.
Шавурський Дмитро

«Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2017». День 3

Ранок сьогодні почався раніше, аніж зазвичай, адже на день було заплановано багато важливих справ.
Відразу після сніданку вся делегація вирушила до місцевого уряду.  Представники влади виявилися досить гостинними. Так,  як наше спілкування тривало три години, то смаколики на столах були дуже доречними.


Пані Бурміст Барбара Новак розповіла нам історію міста Полчин-Здруй. Містечку 650 років, а вже понад 250 років – це популярний серед туристів курорт. Вражає красою місцевий парк, повна таємничість якого розкривається навесні, оскільки озелененню тут приділяють велике значення.  Влітку для туристів і жителів відкривається пляж з пальмами,  і алея парасольок. 

Наприкінці  спілкування ми та інші лідери з України подарували символічні подарунки польським урядовцям.  В свою чергу пан Грегош Островський подарував нам книжки, сторінки яких розкривають перед нами дивовижні пейзажі туристичного міста   Полчин-Здруй.

Ввечері відбулася зустріч з головами різних державних організацій.  Метою якої було ознайомити нас з завданням, роботою і перевагами волонтерства, пожежної безпеки, позашкільної освіти, спортивних секцій,   туристичних компаній,  навчання в польських школах. 
Уже в неділю ми матимемо можливість відвідати заклад,  який зацікавив нас  найбільше і  долочитися до активної  роботи. 

Сауляк Валерія

пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

«Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2017». День 2

День розпочався уже із звичного нам підйому та сніданку. Далі – заняття у лекційній залі, яке проходило під керівництвом Малгожати Мєжеєвскої, яка є одним із лідерів місцевого самоврядування міста Полчин-Здруй.
Ціллю зустрічі було ознайомлення із структурою та завданням законодавчої, виконавчої та судової  влади Республіки Польща. Заняття проходило в ігровій формі, що неабияк нас зацікавило. Представників з української та польської сторони було поділено на дві команди, що сприяло  ефективній діяльноті. Мовний бар'єр зовсім не відчувався. Ми не обмежувалися теорією, а й застосовували віднедавна набуті знання та вміння на практиці. Активісти мали можливість взяти участь у своєрідних виборах старости, із справжньою передвиборчою кампанією.

Робота відбувалася в режимі «нон-стоп» аж до  вечері.

Звільнившись, відправилися на прогулянку містом, атмосфера якого надихала на щирі, дружні та цікаві розмови.

                                                  
Картавченко Дарія



четвер, 12 жовтня 2017 р.

«Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2017». День 1

Зранку ми дісталися пункту призначення Полчин-Здрую, де нас зустрів  Томаш Ковалік, заступник директора "Польсько-Української молодіжної академії самоврядування 2017". Одразу після приїзду нас почали заселяти у кімнати. Протягом тижня ми будемо проживати у  шкільному гуртожитку.
      Організаторами було проведено перше засідання, на якому відбулося знайомство з усіма запрошеними лідерами. Також ми детальніше ознайомилися з основними положеннями академії самоврядування, їх досягненнями та дізналися про історію її заснування. 
      На завершення дня оглядова екскурсія містом. І навіть дощ не зміг зіпсувати наш настрій. Ми приємно вражені гостинністю та позитивною енергетикою, яка линула від польських друзів

                                                    
 Шавурський Дмитро