понеділок, 28 листопада 2016 р.

Фонтене-су-Буа. День 10

Ранок нас зустрів сонячною погодою та новинами про екскурсію до Палацу Гарньє або Національної Паризької опери.
Історія цієї однієї із найвідоміших опер світу почалась з 1858 року , після замаху на Наполеона ІІІ. Імператор не мав бажання приходити до старої опери, яка знаходилась на вулиці Ле Петлетьє і він забажав нової опери. Був оголошений конкурс на кращий проект, і переможцем став нікому не відомий тридцятип'трирічний Шарль Гарньє . Роботи зі зведення опери тривали 15 років - з 1860 по 1875, і будівництво переживе багато історичних моментів. Кожного з нас вразила ця неймовірна споруда 19 століття, ця чудова вестібюль, яка знаходиться під глядацьким залом, прекрасні танцювальні і театральні фойє.
Ввечері , у Фонтене-су-Буа, ми зібрались з нашими французькими друзями за одним столом , у нас була велика спільна вечеря . Нам подякували за те, що ми приїхали до них і були активними на фестивалі.

Ми, в свою чергу, подякували за їхнє запрошення. А також кожен із нас поділився своїми враженнями від 10-денного перебування у Франції.





Роман Кравченко 

Фонтене-су-Буа. День 9

Ранок середи розпочався ,на наше здивування ,чудово, навіть погода нам усміхалася теплими сонячними промінчиками, даючи змогу ще трошки понасолоджуватися теплотою тутешніх країв.
Щоб дістатися собору Sacré-Coeur,ми повинні були проїхатися на фунікулері,скоротивши таким чином дорогу і зекономивши час на відвідування собору,що так і вабив нас своєю красою і величчю.Зайшовши всередину, ми були приємно вражені,адже було стільки всього захоплюючого,що ми не могли вибрати,що нам найбільше сподобалося:різнокольорові фрески чи старовинні картини,що були написані масляними та акриловими фарбами.
Другою частиною екскурсії мав стати довгоочікуваний Лувр,якого ми з великим нетерпінням чекали всі ці дні.Музей виправдав усі наші очікування і навіть більше.Ми мали всього три години ,щоб насолодитися всіма картинами,скульптурами різноманітних античних митців,проте,нам все ж не вистачило часу і енергії.Ми з великим задоволенням відвідували кожну залу,повну вражаючих шедеврів мистецтва.
Нарешті ми побачили ту картину,про яку ходить стільки різноманітних легенд,і яку така численна кількість художників намагалась паеремалювати-Монну Лізу. На картину можна багато дивитись по Інтернету,по телебаченню,в різних журналах та газетах,проте,це саме та річ,яку варто один раз побачити на власні очі,ніж чути тисячі разів.
Другим нашим фаворитом у музеї була Венера Мілоська,до якої ми дуже довго добиралися,бо не зразу знайшли вірний шлях.Вона вражала своєю шедевральністю і витонченістю.Венера зачаровувала....
На цьому наша екскурсія закінчилася, і ми втомлені,але повні незабутніх вражень відправились в таке рідне для нас Фонтене-Су-Буа,де нас вже чекали в сім'ях,щоб нагодувати смачною вечерею.




Валерія Деяк 



Фонтене-су-Буа. День 8

Зранку ми дізнались, що сьогодні – день екскурсій. Це неабияк покращило наш настрій!
Ще з дитинства у мене була мрія відвідати Париж, прогулятися вуличками романтичного міста, побачити дивовижні пам'ятки архітектури. І сьогодні мрії почали збуватися!
В першу чергу ми відвідали Собор Паризької Богоматері, або Паризький Собор Нотер-Дам де Парі. Це католицький храм в центрі Парижу. Він є одним із символів французької столиці. Розташований в східній частині острова Сіте. Будувався з 1163 по 1345 роки. В архітектурі собору присутні два стилі: романтичний і готичний.
Після обіду у нас була екскурсія по Парижу, але вона була незвичайною. Адже ми подорожували "маленьким потягом". Це надзвичайно зручно. Таким чином, ми побачили дуже багато всього цікавого.

















Валерія Сауляк

Акція «За і проти мобільних телефонів»

На заході сьогодні активно забороняють мобільні телефони у школах і коледжах. У деяких штатах США учнів навіть перевіряють за допомогою металодетектора на наявність мобільного телефону й вилучають засоби зв'язку на вході до навчального закладу.
Представники Ради дітей та учнівської молоді міста Бровари вирішили розвіяти міф про те, що телефони, зокрема смартфони не приносять користі.
З 14 по 25 листопада 2016 року представники Ради дітей та комісій Ради складали список корисних додатків для смартфонів.

Зі списком можна ознайомитись за посиланням https://drive.google.com/open?id=0B5sHr9d8FVXVTjBaN2w5T0RCLTg

понеділок, 21 листопада 2016 р.

Фонтене-су-Буа. День 7

Зранку нас знову чекала поїздка до Парижу. Сьогодні ми підіймалися на Ейфелеву вежу. Вежа має свій запатентований колір - коричневий, що надає їй бронзовий відтінок. До цього вона змінила кілька кольорів - була і жовтою, і червоно-коричневої, і кольору охри. Останнім часом вежу перефарбовують кожні 7 років, а всього ця процедура проводилася 19 разів. Вежа вразила всю нашу делегацію своєю неповторністю! А краєвид, який відкривається з її другого поверху – неймовірний! 







 Отримавши море позитивних емоцій, ми продовжили наш день екскурсією по Національній Асамблеї до якої нас запросила депутат Abeille Laurence . Там ми дивились фільм і нам розповіли, що Асамблея складається з 577 депутатів, що обираються на 5 років в ході прямих загальних виборів, що проходять у два тури. Як і сенатори, депутати Національної Асамблеї виконують подвійну роль: спостерігають за діями уряду, звітують перед Асамблеєю в письмовій або усній формі та приймають нові закони. Ходячи залами ми милувалися різними картинами і скульптурами.













Стомлені, але задоволені насиченим днем, ми повернулись у свої тимчасові домівки.

Поліна Рєзнік

неділя, 20 листопада 2016 р.

Працюємо над темою: «Права дитини»

Комісія правової освіти підготувала брошуру та анкету про права дитини


Казка про права дітей

У невеликому місті жив хлопчик і звали його Микита. Він ходив у звичайну школу, сидів за звичайному партою та на звичайному стільці. Майже не спілкувався з однокласниками, любив тишу та самотність, і не любив навчатися.
Однієї ночі він підслухав розмову батьків і дізнався, що вони справжнісінькі чарівники. Відповідно він також і його покликання – магія. Від того дня Микита щоночі крадькома ходив до кабінету батька і читав книги про магію.
Одного дня батьки побачили, їх син, якому вони не розповідали про свій секрет, намагається відтворити одне із заклинань. Звісно, що батьки зрозуміли, що Микитка підслухав одну з розмов. Покарали хлопця і заборонили йому заходити до кабінету батька. А батько так розлютився, що наказав синові взагалі не думати про магію, а думати про уроки та школу. У батьків Микитки була мрія – щоб їх єдиний син був звичайною дитиною і в жодному разі не зв’язував своє життя з магією. А мама, нікому не кажучи, мріяла, щоб її син був банкіром.
Але доля підкидала Микитці подарунки. І в той момент, коли він того не очікував, у поштовій скриньці він знайшов лист зі Школи Магії. Його запрошували на навчання. Хлопець був у захваті і розповів своїй бабусі цю чудову новину. Наступного ж дня вони поїхали до Школи Магії. Батьки, дізнавшись, про рішення сина, засмутились і намагались його забрати додому. Але побачивши з яким задоволенням Микитка опановує магічні шкільні предмети – передумали. Вибір їх сина – був тепер і їх вибором.

Автори: представники Комісії роботи з дітьми молодшого та середнього шкільного віку

На думку наших авторів, кожна дитина має право вибору.

Працюємо над темою: «Права дитини»

20 листопада 1989 року була прийнята Конвенція ООН з прав дитини. В ній сформульовані десять принципів, що визначають дії всіх, хто відповідає за здійснення всієї повноти прав дітей та забезпечення їм «щасливого дитинства» . Декларація проголосила, що «людство зобов'язане давати дитині найкраще, що воно має», гарантувати дітям користування всіма правами і свободами на їх благо і благо суспільства.
Представники Ради дітей та учнівської молоді міста звернули увагу на цю дату. Тому 19 жовтня 2016 року на Зборах Ради Комісія Роботи з дітьми молодшого та середнього шкільного віку та Комісія правової освіти отримали завдання, які пов’язані з правами дітей.
Комісія Роботи з дітьми молодшого та середнього шкільного віку склали казку про права дитини та намалювали ілюстрацію до неї. А Комісія правової освіти підготувала брошуру та анкету про права дитини.

З їх напрацюваннями ви можете ознайомитись нижче або в газеті «ЛідерNews». 

Фонтене-су-Буа. День 6


Зранку ми відправилися у місто вогнів і романтики Париж. Там ми відвідали музей відкриттів "Palais de la découverte". Експозиція цього музею містить постійні розділи: Земля і всесвіт, Матерія і енергія, Математика та Життя. 

Наступним місцем, яке ми відвідали були - Елесейські поля. Це одна із найвідоміших та найстаріших магістралей Парижа, яка простягається майже на 2 кілометри . Умовно, бульвар можна розділити на паркову зону та магазинну частина. Бульвар бере початок від площі Згоди і завершується біля Тріумфальної арки. Біля підніжжя арки розташована могила Невідомого солдата, і з 1926 року тут запалено Вічний вогонь. Це місце є, мабуть, одним з найурочистіших та офіційних місць Парижа.  




Дорогою назад до Фонтене-су-буа нас проводжав дощ , але це додало ще більшої романтичності цьому місту. Ми були стомлені , але повні позитивних емоцій .











Володимир Вечірко 

Фонтене-су-Буа. День 5

П’ятий день нашого перебування у Фонтене-су-Буа був чудовий! Вранці ми мали вдосталь вільного часу, гуляли містом, споглядали на яскраві вітрини магазинів.
 Після смачного обіду ми відправилися на вже відомий нам фестиваль.
Сьогодні ми були повноцінними його учасниками! Крім того, що ми плідно працювали, ми ще розважалися, сміялися та гралися з дітьми. Було неймовірно приємно бачити посмішки дітей та дорослих.

Після завершення фестивалю не дивлячись на втому та голод, ми сповнені натхнення відправилися до Парижу! Це було неймовірне завершення дня! Ейфелева вежа та подорож на човні запам'ятаються нам назавжди. Повертаючись вночі додому ми були зачаровані Парижем







Інна Новишицька


субота, 19 листопада 2016 р.

Фонтене-су-Буа. День 4

Ранок п'ятниці в містечку Фонтене-су-Буа почався для нашої делегації вже зі звичного відвідування двотижневика прав дитини. 
Всі разом ми поринули у кропітки та цікаві справи: одні малювали оригінальні обличчя для українських ляльок, а інші в той час плели яскраві патріотичні браслети. 


Робота з дітьми приносила неймовірне задоволення нашій команді. Особливо всіх здивувала зустріч з дівчатками, які знають українську мову і нещодавно переїхали сюди з нашої Батьківщини.Саме в такі моменти розумієш, що " наші люди - всюди":)
Після фестивалю ми здійснили прогулянку до фортеці, слухаючи в цей час захоплюючі історії нашого приємного знайомого і чудового екскурсовода - Патріка. 










На цьому події цього дня не закінчились: далі на нас чекало відвідування парку кар'єрів і через певний час - зустріч з комітетом прав дитини.

Після вдалої зустрічі, чудовим закінченням цього виснажливого дня стала португальска вечеря, яка кожному припала до смаку.

Саме так пройшла наша п'ятниця у рамках проекту, а розповідь про суботу ви зможете знайти вже на наступних сторінках цього щоденника.

Катерина Молнар

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Фонтене-су-Буа. День 3

Цей насичений подіями день приніс нам дуже багато нових вражень. Він почався з екскурсії містом Фонтене-су-Буа, завдяки якій ми дізналися більше про його історію. Наша "команда лідерів" відвідала старе та нове місто. Також ми побували у саду, в якому місцевих школярів навчають доглядати за рослинами, дбати про природу. Доречі, дiти проходять усi етапи вирощування хлiбу, це допомагає їм усвідомлювати, звідки береться смачна булочка, яку вони їли зранку, чи пирiжок, який мама дала їм в школу.







Зразу після екскурсії ми попрямували до нашого стенду на Фестивалі з прав дитини, де провели майстер-клас iз виготовлення національних костюмів для попередньо заготовлених нами невеличких картонних українців та україночок. 



Ввечері нам пощастило відвідати сесію міської ради Фонтене-су-Буа. Спочатку "команда лiдерiв" поставилася до цього скептично, бо засідання, очевидно, вели французькою мовою, яку ми майже зовсім не розуміємо. Проте, це нас аж ніяк не лякало. Доречі, нашу делегацію почесно представили, а це не могло не підняти нам настрій.



Аріна Виноградова